Ambasadorzy

 • Tomasz Majewski
  x

  Lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą, zdobywca 2 złotych medali olimpijskich podczas Igrzysk w Pekinie (2008) i Londynie (2012). Wielokrotnie stawał na podium największych lekkoatletycznych imprez sportowych, zdobywając medale Mistrzostw Świata, Europy oraz Uniwersjady. Od kilku lat seryjnie sięga po tytuły mistrza Polski oraz ustanawia rekordy kraju (21,95 metra). Dwukrotnie w roku zdobyciu tytułu Mistrza Olimpijskiego przyznawano mu Złote Kolce w Plebiscycie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz dwukrotnie wybierany do 10 najlepszych sportowców Polski w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Zawodnik Grupy Sportowej ORLEN, która skupia najlepszych polskich lekkoatletów. Za swoje sportowe osiągnięcia został odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Tomasz Majewski jest absolwentem Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Trenerem dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego w klubie AZS AWF Warszawa jest Henryk Olszewski.

 • Paweł Korzeniowski
  x

  Jeden z najwybitniejszych polskich pływaków, multimedalista, trzykrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012),  wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, mistrz Uniwersjady. Wychowanek klubu pływackiego Unia Oświęcim, przez lata sportowej kariery trenowany przez trenerów Piotra Woźnickiego, Marka Dorywalskiego, Pawła Słomińskiego i Roberta Białeckiego. Już jako 13 letni zawodnik zdobywał pierwsze medale na Mistrzostwach Polski Juniorów, a swoje pierwsze podium w zawodach zagranicznych wywalczył w 2001 na Europejskich Młodzieżowych Dniach Olimpijskich w Murcji w Hiszpanii (srebrny medal). Do największych osiągnięć Pawła Korzeniowskiego w kategorii juniorów należy zaliczyć tytuł Mistrza Europy zdobyty w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym z Glasgow w 2003 roku. W kolejnych latach już w rywalizacji z seniorami rozpoczął trwającą do dziś prawdziwą serię gromadzenia medali z największych imprez mistrzowskich świata. Sięgał po złoty medal Mistrzostw Świata w Montrealu (2005), by jeszcze potem dwukrotnie zdobyć w latach 2009 i 20013 srebrne medale tej rangi zawodów w Rzymie (2009) i w Barcelonie (2013) na swoim koronnym dystansie 200 metrów motylkiem ustanawiając przy tym niepobity do dzisiaj rekord Polski wynikiem  1:53,23. Równie spektakularne osiągnięcia na przestrzeni ostatnich lat notował w Mistrzostwach Europy, gdzie sięgał po tytuły mistrzowskie na różnych dystansach i różnymi stylami zarówno na długim jak i krótkim basenie. W olimpijskiej rywalizacji w Atenach, Pekinie i Londynie w wyścigach na 200 metrów stylem motylkowym kwalifikował się do finałów plasując się odpowiednio na miejscu czwartym, szóstym i siódmym. Będąc studentem uczestniczył również w letnich Uniwersjadach, skąd przywoził tytuły mistrza tej imprezy z Izmiru (2005), Belgradu (2009), i Kazania (2013

 • Luiza Złotkowska
  x

  Wybitna polska łyżwiarka szybka zdobywczyni brązowego i srebrnego medalu olimpijskiego w wyścigu drużynowym na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver (2010) i Sochi (2014). W swojej karierze wielokrotnie sięgała po medale Mistrzostw Polski oraz medale zimowej Uniwersjady.  Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W przeszłości reprezentowała barwy klubów MKS-MOS Pruszków-Milanówek, AZS Zakopane, KS „Orzeł” Elbląg, a ostatnio jest zawodniczką klubu sportowego LKS Poroniec. Luiza Złotkowska od 2013 roku jest członkiem Komisji Zawodniczej Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz członkiem Komisji Zawodniczej Europejskiego Komitetu Olimpijskiego w kadencji 2013-17.

 • Robert Korzeniowski
  x

  Czterokrotny mistrz olimpijski. Pierwszy zawodnik w historii  polskiego sportu i światowego chodu, który zdobył medale na trzech igrzyskach z rzędu, a także pierwszym który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk.  W 1992 roku był o krok od zdobycia srebrnego medalu olimpijskiego , gdy po do dziś kontrowersyjnej decyzji sędziów został wykluczony z zawodów ze względów technicznych. W trakcie swojej kariery sportowej reprezentował zarówno kluby polskie , jak i francuskie, zapoznając się z systemami szkolenia i strukturą sportu w obu krajach. Propaguje lekkoatletykę i sportowy tryb życia. Współtworzył  Cracovia Maraton a od 1997 organizuje w Krakowie światowej klasy mityng IAAF "Na Rynek marsz!" W latach 2006-2009 współorganizował i promował masową akcję Polska Biega, która w ostatniej edycji zgromadziła 100 000 uczestników.

  W latach 1997-2004 reprezentował Polskę jako Ambasador ds. Tolerancji i Fair Play przy Radzie Europy .

   

  Zszedł ze sportowej sceny jako niepokonany  kończąc karierę sportową  z czwartym tytułem olimpijskim zdobytym Atenach. Od końca  2004  roku podjął się nowego wyzwania jakim była reorganizacja struktury sportu w telewizji publicznej  i stworzenie  kanału tematycznego  TVP  Sport .

  W latach 2011 -2012 pracował dla UEFA Events jako doradca ds. PR i Marketingu programu Corporate Hospitality na UEFA EURO 2012™ Po UEFA EURO 2012 rozpoczął pracę jako dyrektor Biura Ubezpieczeń Rynku Sportu w Mentor S.A. Członek Komitetu Chodu Sportowego IAAF, Przewodniczący Rady Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda, Aktywnie, choć już wyłącznie amatorsko uprawia sport. Często bierze udział w masowych imprezach biegowych.

 • Katarzyna Skowrońska – Dolata
  x

  Jedna z najwybitniejszych polskich siatkarek, reprezentantka Polski w kategorii kadetek, juniorek i seniorek. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008), zdobywczyni 2 złotych medali seniorskich Mistrzostw Europy w Turcji i Chorwacji (2003 i 2005). Karierę sportową  rozpoczynała w Warszawskiej Skrze u trenera Teofila Czerwińskiego, by później kontynuować naukę i grę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu. Jako zawodniczka SMS zdobyła Tytuł Mistrzyni Europy Kadetek i brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek. Później została zawodniczką Danter AZS AWF Poznań zdobywając z tym zespołem srebrny medal Mistrzostw Polski. W 2005 roku Katarzyna Skowrońska trafia do ligi włoskiej występując  w klubach Vicenza Volley, Asystel Novara i Scavolini Pesaro. Następnie grając w klubie Fenerbahce Stambuł i w zespole Evergrande Volleyball zdobywała tytuły Mistrza Turcji i Chin. Aktualnie wystepuje w zespole Rabita Baku, z którym zdobyła brązowy medal w Lidze Mistrzyń oraz mistrzostwo Azerbejdżanu.

 • Marcin Lijewski
  x

  Piłkarz ręczny, wielokrotny reprezentant Polski (rekordzista pod względem liczby występów w kadrze naszego kraju), uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008). Wywalczył z drużyną narodową srebrny medal Mistrzostw Świata w Niemczech (2007) i brązowy Mistrzostw Świata w Norwegii (2009), gdzie był wybierany do „siódemki gwiazd” całego turnieju. Przygodę z piłką ręczną zaczynał w klubie  Ostrovia Ostrów Wielkopolski, by później reprezentować barwy Wybrzeża Gdańsk i Orlenu Wisły Płock. Grając w polskiej lidze zdobywał tytuły Mistrza Polski. Dalsza część kariery Marcina Lijewskiego jest związana z występami w lidze niemieckiej, w której spędził ponad 10 lat stając się jedną z gwiazd tych rozgrywek. Reprezentował barwy SG Flensburg-Handewitt i HSV Hamburg grając dwukrotnie w finale Ligi Mistrzów . Od 2013 roku ponownie wystepuje w polskiej lidze grając dla klubu Orlen Wisła Płock. Za wybitne osiągnięcia sportowe został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

 • Paweł Zygmunt
  x

  4 krotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Lillehammer, Nagano, Salt Lake City, Turyn). W swojej bogatej sportowej karierze zdobył brązowy medal MŚ na dystansie 10 000 metrów oraz srebrny i brązowy medal ME. Jest 52 krotnym Mistrzem Polski oraz rekordzistą kraju w biegach na 1000, 1500, 3000, 5000 i 10000 metrów. Paweł Zygmunt jest aktualnie członkiem Komisji Technicznej Międzynarodowej Uni Łyżwiarskiej (ISU). Zasiada również w składzie Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

 • Tomasz Kucharski
  x

  Wioślarz, jedna z najwybitniejszych postaci polskiego sportu. Wraz z Robertem Syczem zdobył 2 złote medale olimpijskie (Sydney, Ateny) w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Poza tym jest zdobywcą 2 złotych i 3 srebrnych medali Mistrzostw Świata. Obecnie sprawuje funkcję Dyrektora Wydziału Sportu w Urzędzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

 • Katarzyna Rogowiec
  x

  Medalistka i uczestniczka Igrzysk Paraolimpijskich i MŚ w narciarstwie biegowym i biathlonie. Wśród licznych osiągnięć sportowych należy wymienić zdobyte w 2006 roku na Igrzyskach Paraolimpijskich w Turynie 2 złote medale w biegach na 15 i 5 kilometrów. Pani Katarzyna jest również Mistrzynią Świata w biathlonie w biegu na 12, 5 kilometra z 2005 roku.  W bieżącym roku zdobyła Puchar Świata w biegach narciarskich. Należy również podkreślić pozasportowe zainteresowania i aktywność Katarzyny Rogowiec. W 2008 roku wraz z innymi osobami niepełnosprawnymi wzięła udział w organizowanej przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" wyprawie na Kilimandżaro. Katarzyna Rogowiec jest również członkiem Komitetu Zawodników przy Światowej Agencji Antydopingowej.

Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Używasz bardzo starej przeglądarki Niektóre funkcje strony mogą nie działać poprawnie.
Uaktualnij oprogramowanie.